Элит Роза питомник роз

Оптовий продаж
саджанців троянд

+38 (050)-535-60-77
+38 (096)-532-64-44

Русская версия сайтаУкраїнська версія сайту

У кошику найменувань: 0 шт.
на суму 0 грн.

Штамбова група

Яблоня
Есть в наличии
Ціна: 100 грн.

Штамбові троянди

Штамбова троянда - це не самостійна група кольорів, а з'явилася вона після того, як один ентузіаст провів експеримент і прищепив бруньку на шипшину звичайну. Не у всі часи ця квітка був предметом поклоніння, але в даний час вона знову спромоглася визнання модної рослини, яка вимагає до себе багато уваги, але при належному догляді дуже виділяється на тлі інших квітів. Зростання штамба визначає широту використання штамбової троянди. Вони діляться на мініатюрні штамбові, напівштамбові, штамбові і плакучі троянди. Мініатюрні штамби служать для щеплення мініатюрних троянд, а також компактні сорти ґрунтопокривних троянд.

Напівштамбові троянди демонструють пишно квітучі троянди флорибунда, штамбові троянди являють собою чайно-гібридні троянди, а джерелом отримання плакучих троянд є плечисті та ґрунтопокривні троянди. У штамбової троянди немає нічого зайвого. Вона має приємний аромат, здорове листя і квітки. У неї тривалий період цвітіння при нормальному розвитку.

Як вибрати саджанці?

Купити саджанці штамбових троянд краще відразу в контейнері, так як він врятує вашу рослину від втрати вологи, а вона має до цього підвищену чутливість. Саджанці необхідно купувати діаметром не менше 1 см і при відсутності пошкоджень. Необхідно переконатися, що крона достатньо сформована і має кілька потужних гілок. Після окулірування двох бруньок можливо добитися рівномірної крони.

Ні в якому разі не слід купувати штамби, якщо у неї тільки одна прищеплена брунька, тоді вже не вийде рівномірної крони.

Необхідно щоб окулірування бруньок відбувалося з двох сторін навпроти один одного. Якщо ви купили саджанці, дивіться, щоб контейнер був не менше 25 см, рослина не повинно пристати до нього, а також мати розвинену кореневу систему. Також не повинно бути підвищеної вологості або сухості, що свідчить про поганий догляд. При відкритих коренях доглядати за трояндою буде складно. Краще так не ризикувати.

Правила посадки штамбових троянд

Найкращий період для посадки штамбових троянд - це весна. Необхідно забезпечити достатньо вільного місця в землі, щоб рослина освоїлася. Троянда - примхлива рослина, тому поливати її треба якомога частіше. Кращий варіант на перший час - щодня.

Черговість операцій при посадці штамбових троянд:

1. Встановити в яму міцну опору, висотою трохи нижче крони.

2. Треба дотримуватися відстані в 10 см для висадки троянд.

3. Вигин в підставі штамба повинен бути протилежний нахилу троянди.

4. Після посадки та утрамбовки ґрунту штамб підв'язують до опори, при цьому, щоб утворилася вісімка у нижній, середній і верхній частині штамба.

5. В залежності від того, до якої групи належить троянда, обрізають її крону.

6. Щоб рослина прижилася, необхідно стежити за тим, щоб крона не висохла. Для цього слід докласти зволожену вату або мох, до місць ризику – брунькам та пагонам. Протягом 10 днів стежити, щоб матеріал не висох.

7. Після того як крона розростеться, а вона є найбільш важкою частиною квітки, можна використовувати утримувачі або металеву хрестовину з труб.

Поради по догляду

По-перше, необхідно враховувати сорт троянди при догляді, При цьому в першу чергу найбільш уважно слід ставитися до обрізки. Її здійснюють навесні, окрім троянд типу Rambler. Їх обрізають відразу після цвітіння, інакше пишна крона заважає її росту. Ще важливо стежити за пагонами підщепи, які можуть з'являтися по висоті всього штамба і відразу виламувати. Ви впораєтеся з цим завданням.

Квітка є декоративною і примхливою, тому вирощувати її досить складне заняття, при цьому вимагає багато часу. Для росту одного саджанця необхідно від 4 років. Зате, як приємно виростити у себе таку рослину на ділянці, яке зажадало стільки зусиль. Це ні з чим незрівнянно. Якщо деякі з ваших троянд загинули, ви можете залишити найбільш потужні пагони від них, вирізавши у кореневої шийки. Ви можете спробувати виростити втечу шипшини до потрібної висоти відразу ж. Але швидше за все, вам доведеться чекати до наступного літа.

Про окулірування можна дізнатися з літературних джерел, а потренуватися на будь-якій наявній у вашому саду бруньці, зрізаючи її щиток із брунькою. Для цієї операції використовується спеціальний окуліровочний ніж. Якщо через 2-3 тижні нирки троянди стали зеленими, значить ви впоралися зі своїм завданням. На зиму необхідно пригнути окулянт, для цього обрізати його, залишивши вище щеплених бруньок приблизно 10 см штамба, і прикрийте їх на зиму.

Навесні, проведіть обрізку на відстані 1 см від верхньої бруньки і обов'язково змастіть поверхню зрізу садовим варом. Далі слід розпрямити штамб і підв'язати в декількох місцях до опори. Він повинен бути обов'язково рівним. Щоб уникнути висихання бруньок, обв'яжіть їх лутрасілом.

Далі, найбільш приємна процедура формування рівномірної крони. Прищіпка молодих пагонів починається з 4 аркуша, а перші бутони підлягають видаленню. Залишилося дочекатися цвітіння штамба в кінці літа.

НАЗАД