Элит Роза питомник роз

Оптовий продаж
саджанців троянд

+38 (050)-535-60-77
+38 (096)-532-64-44

Русская версия сайтаУкраїнська версія сайту

У кошику найменувань: 0 шт.
на суму 0 грн.
Підготовка ґрунту і посадка троянд

Посадка роз и подготовка почвы

Для того, щоб розводити троянди, необхідно підбирати земельні ділянки, де є гарна освітленість. Дані критерії необхідно враховувати, щоб троянди не страждали від надлишку роси в закритих приміщеннях, і цвіли. Сприятливими для троянд вважаються південні і південно-західні схили, так як вони оточені огорожею, парканами. Крім цього, посаджені дерева і будови захищають троянди від холодних вітрів.

Оптимальним варіантом буде, якщо всі ці захисту будуть знаходитися недалеко від того місця, де посаджені троянди. Що стосується земельної ділянки, то він повинен бути рівним або з невеликим ухилом, але не крутим. Крутий схил для троянд не підійде, перш, ніж висаджувати троянди, схил необхідно буде вирівняти.

Якнайкращому зростанню саджанців троянд сприяють суглинні ґрунти, які наділені багатими органічними речовинами, з хорошим дренажним наповненням. Наприклад, легкий або піщаний ґрунт, важкий або щільний, а також шиферний ґрунт, перед посадкою троянд, необхідно поліпшити за допомогою коров'ячого гною і глини. Троянди мають властивості рости на будь-якому ґрунті, тільки перш, необхідно її добре обробити, щоб і цвітіння були рясними і яскравими. Волога для троянд - це життєво необхідний елемент, який необхідно підтримувати, якщо його мало. А якщо вода є, тоді її необхідно зберігати.

В осінній період ґрунт під посадку троянд готують за місяць, у весняний період ці заходи вживають, починаючи з осені. Ґрунт, який володіє недоліком фосфору необхідно удобрювати органічними добривами, кістковим борошном і суперфосфатом.

Що стосується кислого ґрунту, то його не варто удобрювати суперфосфатом, можна збільшити його кислотність. Для такого ґрунту оптимальним варіантом буде кісткова або фосфорна мука. Дія даного виду добрива відбувається протягом трьох років і більше. Таким чином, враховуючи ці критерії, ґрунт необхідно удобрювати заздалегідь. До суперфосфату це не відноситься, їх можна вносити в ґрунт перед самою посадкою. Для отримання найкращого результату можна провести аналіз ґрунту.

Після посадки троянд краще всього використовувати перегній або компост, в якості добрива, так як цей вид добрива можна нанести близько до коренів посадженого рослини. Якщо троянди садити в старий садовий ґрунт, тоді необхідно до нього додати трохи мінеральних елементів. Для цього найкраще підійде перегнилий гній або компост, а також листяний перегній. У процесі створення ями для рослини, необхідно ретельно готувати місце посадки. Наприклад, видаляти старі кореневища, великі камені, а якщо виявиться застій ґрунтових вод, тоді необхідно встановити дренажні пристосування, щоб було, куди витікати водам.

Процес копання ям для посадки передбачає деякі критерії, наприклад, верхній шар землі, необхідно знімати і складати в сторону. Це приблизно близько 20 см. Наступний шар також необхідно знімати і відкладати в сторону, це не більше, ніж 25 см. А дно посадкової ями необхідно добре перекопати, не більше, ніж на 25 см. за тиждень перед посадкою рослини, ґрунт на дні ями і самий верхній шар ретельно перемішують. І в плині, максимум, двох тижнів ґрунт добре осяде і буде готова до посадки. При посадці троянд, земельна ділянка вирівнюють і розбивають на секції, так як дана рослина найкраще садити в порядку шахів.

Наприклад, на Півдні Криму осінню посадку троянд виробляють з листопада, а весняну - з лютого і закінчують у квітні. Що стосується Півдня Криму, то там найчастіше, троянди пошкоджуються від морозного клімату, тому їх намагаються висаджувати ранньою весною, коли весняні морози вже пройшли. Морозна і сира погода - це не найсприятливіший час для посадки троянд. Тому краще всього, посадку троянд відкласти на сприятливий період часу.

Що робити, якщо саджанці прислали поштою, а час несприятливий для посадки? У такому випадку, залиште саджанці в пучках і в тому, місці, куди мороз не дістане. Найоптимальнішим варіантом в даному випадку буде прикопка в захищеному місці, де корені необхідно прикрити вологою і рихлою землею. Після цього, в місцях коренів рослини, ущільніть землю, щоб не було порожнечі, наповненою повітрям. І в такому вигляді, троянди можна зберегти до самої посадки.

Бувають і такі випадки, коли в дорозі, пересиланням, саджанці трохи підсохли. Тоді саджанці необхідно залишити у воді на добу. На наступний день закопайте саджанці повністю в тінистому місці у вологий пісок або ґрунт. Таким чином, можна саджанці повернути до життя і підготовляти до посадки.

 

Розплідники забезпечують саджанцям оптимальну транспортування. Коріння ретельно укриті мохом або мокрим полотном. До посадки ці саджанці прикопують у тінистому місці. Перед посадкою саджанці викопують і перевіряють на пошкодження. Якщо деякі коріння пошкоджені, їх тут же обрізають до здорової ділянки. Для обрізання використовуються гострі ножі, а також секатор. Якщо коріння саджанців стали довгими, застаріли, стверділи, їх необхідно почистити ножем, а кореневу систему в цілому підрівняти. Для цього коріння оновити, тобто підрізати, приблизно на 20 см.

Перед тим, як садити саджанець троянди, необхідно ретельно його оглянути. Трохи вище коренів на саджанці може утворитися нирка, яку необхідно обрізати. Тому як, в майбутньому, ця нирка буде позбавляти харчування троянду. Після того, як було проведено обрізання саджанця, його необхідно помістити в суміш, яка нагадує сметану. Даний розчин містить в собі глину, коров'ячий гній і фосфоробактерін. Приготований коктейль необхідний коріння, щоб в перший час вони не підсихали і могли вільно обживатися в ґрунті, так би мовити, послужить живильним матеріалом для коренів саджанця.

Що стосується посадкової ями. Перед тим, як садити рослина, яму необхідно полити водою, тільки в тому випадку, якщо вона підсохла. Саджати рослини необхідно в хмарну погоду, коли на вулиці тихо і прохолодно. Перед посадкою, коріння саджанця посипають вологою землею, а потім, виробляють посадку.

Процес посадки дуже простий і передбачає легкі дії. Починається все з того, що необхідно підготувати яму, вийнявши з неї невелику частину землі. Таким чином, ми звільняємо місце під кореневу систему рослини. Потім, саджанець опускаємо в землю, розрівнюємо коріння і присипаємо пухкої і мокрою землею. Головне, щоб не було каменів і грудок. Після цього, саджанець струшуємо і притискаємо землю руками, щоб не було порожніх місць з повітрям близько коренів. Коли яма заповнена землею, саджанець обережно ущільнюємо ногами, щоб коренева шия була трохи нижче рівня ґрунту. Після того, як рослина посаджено, необхідно його рясно поливати, а якщо бути точним, то два відра води буде цілком достатньо. На другий день посадки ґрунт навколо саджанця розпушують і присипають пухкою землею, але вже сухий.

Рози до посадки, звичайно можна обрізати, але найкраще їх залишати необрізаними, поки не закінчиться посадка. Після того, як троянди посаджені і политі, їх необхідно обрізати, що допоможе добре розвиватися чагарнику. Але це правило не стосується витким трояндам. Найчастіше, після того, як посаджені саджанці виробляють обрізання верхніх пагонів за минулий рік. Цей етап допомагає саджанцям добре прижитися. Що стосується самих сильних саджанців, то їм обрізають три або чотири втечі. У відношенні небагато слабких, відрізують по 1 або 2 бруньки, а якщо говорити про тонкі і слабкі паростки, які, навіть, можуть йти у всередину куща, то їх видаляють аж до основи куща.

Любителі садівники часто боятися обрізати, вже, висаджені рослини, так як в майбутньому спостерігаються великі випади саджанців. Необхідно пам'ятати, що в процесі пересадки рослина втрачає величезну кількість маленьких корінців, які потрібні рослині для живлення. Що стосується крони, то вона страждає від пересадки набагато менше. Таким чином, після того, як рослина посаджено, необхідно робити обрізання так, щоб кількість пагонів і залишилися коріння було однаково. Залишати зайве число пагонів не варто, це досить небезпечно для рослини. А якщо бути точним, то рослина від зайвих пагонів довго хворіти і тривалий час не рости і це кращий варіант. Гірше буває тільки те, що рослина може зовсім загинути.

Коли саджанець має один або два втечі від кореневої шийки з наявністю бічного відгалуження або без нього, тоді необхідно обрізати слабкий втечу, а сильний залишити. Сильний пагін треба залишити з двома, максимум, бічними відгалуженнями. А якщо втеча не має відгалуження, тоді його можна залишити, але зробити коротше на два очки. У разі обрізання пагонів верхні оченята обов'язково визирають назовні.

Дуже часто спостерігаються такі випадки, коли у саджанців не розвиваються бруньки, після того, як їх посадили і обрізали. Для вирішення проблеми, саджанці підгортають пухкої і мокрою землею, і що дуже важливо, кожен день поливають. Після того, як бруньки почнуть розвиватися, в похмуру погоду, саджанці вивільняють і рясно поливають.

Коли троянди саджають в осінній період, їх рясно поливають і потім, саджанці залишають до весни без поливу. Їх зовсім не чіпають. Що стосується весняної посадки, то саджанці поливають відразу після того, як їх посадили, і після цього щотижня, поки вони не почнуть рости. Наприклад, саджанець полили сьогодні, а завтра необхідно вспушить землю в лунках. Ще одне правило для розведення троянд: важливо в посушливу або жарку погоду кропити литися рослини, поки вони не зміцніють і не розвинуться до нормальних. Обприскувати листя рослини необхідно рано вранці або ввечері.

НАЗАД