Элит Роза питомник роз

Оптовий продаж
саджанців троянд

+38 (050)-535-60-77
+38 (096)-532-64-44

Русская версия сайтаУкраїнська версія сайту

У кошику найменувань: 0 шт.
на суму 0 грн.
Прикормка і добриво для троянд

Прикормка и удобрение для роз

Будь-який вид троянд потребує правильного і доброму харчуванні, а також у великій кількості корисних і поживних речовин, що містяться в ґрунті. У перший рік, після того як троянда була посаджена, її слід підгодовувати в невеликих обсягах - в загальній складності 2-3 підживлення за річний період. Базові підгодівлі слід проводити, починаючи з другого року вирощування квітки.

Виходячи зі своїх біологічних особливостей, у кожного виду троянди свій власний вегетаційний період. Кожен цей період має власні вимоги і рекомендації по підгодовування сиропом троянди. З вищесказаного можна зробити висновок, що в різний час, троянда потребує різного добрива, кількість якого теж не є постійною.

Нижче перерахуємо основні добрива, а також ефект який вони стимулюють і час внесення даних добрив для саджанців троянд:

  • Азот. Прискорює ріст рослини. Основна потреба троянд у азоті відбувається на початку травня, коли здійснюють обрізку пагонів. Також, азот необхідний при підготовки до процесу нового цвітіння. Крайній термін для добрива азотом - перші числа серпня. З добрив, ідеально підійдуть сечовина, гумат натрію, рідкі органічні підгодівлі, добриво «Ідеал».
  • Фосфор. Ідеальний для росту міцних пагонів. Крім того, впливає на якість і частоту цвітіння. Вносити слід в період з червня по вересень. Основний засіб - простий або подвійний суперфосфат.
  • Кальцій. Нейтралізує дію кислих ґрунтів. Створює лужне середовище, корисну для бактерій, що розкладають добрива, у складі яких є органічні мінерали. Для добрива підходять такі речовини, як крейда, гашене вапно, доломітове борошно, деревна зола, спеціальне хімічне добриво «Розкислювач».
  • Калій. Готує троянди до бутонізації та цвітіння. Крім того, допомагає переносити зимові холоди. Вносити в ґрунт слід в період з червня по жовтень. Для цього використовують сульфат калію.
  • Мікроелементи (магній, залізо, марганець, бор). Наявність цих речовин підвищує загальний імунітет рослин. За цим, їх наявність необхідно під час усього вегетаційного періоду. Для добрива, застосовуються такі засоби, як «Агрікола для квітучих рослин», «Агрікола-троянда», деревна зола.

Нижче ми наведемо ще один список, в якому вкажемо графік підгодівель троянд, а також добрива грунту. Даний графік підходить як міським садівникам, так і тим, хто садить троянди в сільській місцевості.

  1. Розпускання бруньок на листках. 1 столову ложку добрива «Агрікола-троянда» в гранулах і сечовину розводять на 10 літрів води. Обсяг витрат добрива становить близько 3 літрів на кожен кущ, або на 1 квадратний метр.
  2. Період появи листя. Мінеральні добрива, добриво «Агрікола-троянда» у вигляді концентрованої рідини, а також добриво «Квіточка» в обсязі 1 столової ложки, розводяться на 10 літрів води. Після цього, кожен кущ слід удобрювати приблизно трьома-чотирма літрами отриманого розчину.
  3. Поява бутонів на квітках. 20 грам добрива «Агрікола для квітучих рослин», сульфат калію, а також 1 столова ложка добрива «Ідеал» в рідкому вигляді, розводяться на 10 літрів води. Після цього, на кожен кущ, або на 1 квадратний метр, витрачається приблизно 3-4,5 літра отриманого розчину.
  4. Період цвітіння рослин. 1 столова ложка добрива «Агрікола-троянда» і сульфату калію, а також 2 столових ложки нітрофоски розводяться на 10 літрів води. Витрата на один кущ становить 3-4 літра добрива. Крім того, замість нітрофоски можна використовувати рідкий пташиний послід, а місце навколо куща троянди, посипати деревною золою, використовуючи один стакан на один кущ.
  5. Період після закінчення цвітіння. 10 літрів води розводиться одна столова ложка сульфату калію або суперфосфату простого. Інший варіант - це створення розчину з однієї столової ложки добрива «Агрікола-троянда» у вигляді концентрованої рідини, двох столових ложок суміші з фосфору і калію, а також 10 літрів води. У процесі добрива, на кожен кущ або квадратний метр, слід витрачати по 4-5 літрів отриманої рідини.

Після проведення всіх перерахованих вище процедур і дій, приблизно на початку листопада, варто провести процес мульчування. Він полягає в удобренні ґрунту, в якому знаходяться квіти троянди, різними натуральними речовинами, такими як коров'ячий гній, рослинний перегній, торф, торфонавозного перегін. Це значно покращить живлення ваших троянд навесні, так як завдяки таким добривам, троянди отримують більш потужну кореневу систему, що підвищує період інтенсивного росту і розвитку рослини.

А от додавати свіжий гній або пташиний послід при посадці троянд не рекомендується. Це погано впливає на розвиток молодих рослин. Найкраще, такі добрива давати у вигляді рідини. Обсяг цих добрив повинен становити 3-4 літри. Перед їх внесенням, троянди слід добре полити, а після - провести процес розпушування ґрунту навколо.

НАЗАД