Элит Роза питомник роз

Оптовий продаж
саджанців троянд

+38 (050)-535-60-77
+38 (096)-532-64-44

Русская версия сайтаУкраїнська версія сайту

У кошику найменувань: 0 шт.
на суму 0 грн.
Укривання троянд на зиму

Взимку рослина може загинути не стільки від морозів скільки від неправильної їх підготовки до зими влітку (надмірна обрізка, шкідники, хвороби, перегодовані добривами) і не правильному підгортанню восени.

Практично всі види і сорти троянд проводять зими у відкритому ґрунті лише на півдні Криму, в субтропіках території колишнього СРСР, на півдні Туркменістану, Узбекистану і Таджикистану.

Навіть у південних районах, де при коротких, але морозних (нижче 16 ° С-18 ° С) зимах з незначним сніговим покривом більшість троянд потрібно утеплювати шляхом засипання землею стебел куща до висоти 25-40 см.

У місцях з більш суворою і тривалою зимою троянди ремонтантних, чайно-гібридних, поліантових, флорибундних і витких сортів потрібно більш ретельно вкривати. Більш морозостійкі паркові сорти досить злегка підгорнути землею.

Підгортання або утеплення рослин на зиму роблять восени після закачування періоду росту і розвитку, після перших заморозків найкраще в суху погоду. Матеріалом для підгортання може служити земля з ділянки, тирсу, опале листя, торф, ялинові гілки толь, руберойд і дерев'яна дошка.

Перш ніж вкривати троянди потрібно її підготувати: видалити залишилися квіти і листя, жирові пагони, обприскати рослину розчином мила та купоросу (300г зеленого мила і 30 г мідного купоросу в 10 літрах води).

Пагони ремонтантних троянд перед зимовим утепленням пов'язують і притискують до землі, вкриваючи ялиновими гілками і листям. Пагони інших сортів троянд до землі не пригинають. Їх просто підгортають і при перших заморозках вкривають гілками і присипають листям.

Укрывание роз на зиму

Варіанти укриття троянд на зиму в залежності від сортів:

А – кустові, В - плетисті. 

Пагони плетистих троянд пов'язують і пригинають до землі, уклавши їх на постелили ялиновий лапник. Після цього підстава стебел присипають. Батоги прикривають толем і ялиновими гілками або присипають листям.

Пагони штамбових троянд обережно нахиляють до землі, уклавши на подушку з крупного піску або лапника, закріплюють до землі дерев'яними шпильками. Поверх кладуть толь, руберойд або мульчпапером і засипають шаром землі, листя або тирси.

Товсті штамбові троянди до зими обв'язують крону і штамб мохами, ялиновими гілками або папером. Поверх кладуть ящики, заповнені тирсою.

Для утеплення троянд штамбових і плетистих сортів використовують безкаркасні конструкції. Спочатку рослини пригинають до землі, покривають лапником, листям дерев і накривають плівкою. Паркові сорти троянд утеплюють декількома шарами паперу або рогожі, а зверху присипають снігом (для Москви це роблять перед листопадом).

Рано навесні, з припиненням заморозків, троянди вивільняють з укриття. Краще таку роботу виконувати в похмуру погоду. Обережно видаляють з пагонів землю, виймають шпильки й піднімають гілки.

У місцях, де троянди утеплювати ґрунтовно, розкучують кущі від землі, а інші утеплення розбирають за кілька разів.

Після того, як земля, що вкриває рослини розмерзнеться, її необхідно розпушити для того, щоб легше надходив до рослини повітря. Якщо троянди покривалися ящиками і толем,, спочатку знімають їх, а вже потім розкучують кущі за кілька днів.

Коли тепло настане стійко, перезимували троянди остаточно розкривають. Перші дні троянди повинні бути в притінення. Їх вкривають мохом, лапником або щитами з дерева.

Через деякий час роблять обрізку кущів до весни.

Фахівці головного ботанічного саду розробили сухий - повітряний метод утеплення троянд з використанням поролону, поліетиленової плівки, паперу і матів.

Метод полягає в тому, що утеплюючі матеріали укладаються на особливі каркаси з металевого дроту. Зверху все це покривається плівкою з поліетилену, укріплену з боків шпильками або землею, щоб її не знесло вітром.

Такий утеплювач надійний, зручний і економічний. Ці матеріали можна використовувати до п'яти років.

НАЗАД